ASINFO - Карпати, Крим, Азов, Чорногорія.

Головна

Контакти:
тел. (+38097) 298-54-96
        (+38095) 86-34-999
info@asinfo.com.ua

Карпати

Гори Карпат

 Велика гірська система Карпат починається недалеко від Братислави (Словаччина) і закінчується на південному сході поблизу "Залізних брам" у Румунії. Довжина Карпатських гір близько 1500 км. Дугою з трьох сторін вони охоплюють середньоєвропейську низовину. У північно-західній частині ширина становить 240 км., у південно-західній – 340, у північно-східній (територія України) – 100-120 км.
    
Залежно від розташування та особливостей, Карпати поділяються на Західні, Східні та Південні. Західні розташовані на території Словаччини, Чехії, Польщі та частично Угорщини, де розташована найвища точка Карпат – гора Герлах – 2655 м.н.р.м.

Південні Карпати розташовані на території Румунії. Східні – на території України. Середня висота Українських Карпат – 1000 м. Горі тягнуться із північного заходу на південний схід за середньої ширини 100 км майже на 280 км. Найвища точка – гора Говерла – 2061 м.н.р.м.
    
У межах України Карпати поділяються на: зовнішні (Бескиди, Ґорґані та Покутсько-Буковинські Карпати), центральні (Верховинські) та внутрішні (Полонинсько-Чорногорські).
    
Карпати – гірська система, оригінальна тим, що на її території збереглися унікальні для центральної Європи давні ліси. Самі гори – рівні, без скелястих виступів вершини – плато. Це частина гори вище 1400 м, де немає лісу.
    
На плато росте брусниця (гогодзи) та чорниця (яфина). Нижче, на схилах гір, широко поширені зарості ожини і малини. Влітку на гірських схилах можна побачити незліченну кількість отар овець. Основна частина Карпат покрита хвойними та буковими лісами. Крім ялинки та бука також росте дуб, граб, сосна, вільха, черешня, горіх… На вершинах гір – альпійські цибулі, де можна зустріти безліч видів рослин. Тут беруть початок багато рік західного регіону України – Прут, Черемош, Лімниця, яку вважають однією з найчистіших річок Європи.
    
У Карпатах ви можете побачити ще багато цікавого. Наприклад гірську сосну, яка росте на горі Піп Іван на висоті понад 2000 м. Або лиственницю європейську недалеко від Рахова, висота якої становить 54 метри. Навесні можна відвідати долину нарцисів.
    
У горах багато років тому утворилися карстові печери та поклади кам'яної солі. Над місцями розташування солоні озера, які за лікувальними властивостями нагадують "Мертве море" в Ізраїлі.

Статистика
Copyright © 2002 - 2024 "ASINFO"
Материали та фото захищені авторським правом. Використання материалів без дозволу авторів заборонено.