ASINFO - Карпати, Крим, Азов, Чорногорія.

Головна

Контакти:
тел. (+38097) 298-54-96
        (+38095) 86-34-999
info@asinfo.com.ua

Карпати

Перевали Карпат

Перевал - це найнижче і найдоступніше місце в гребені гірського хребта, зазвичай між сусідніми річковими долинами. Людина з давніх-давен використовувала перевали як транспортні сполучення.

П'ять перевалів через головний хребет Українських Карпат поєднує Закарпаття з іншими регіонами України. До них відносяться: Ужокський, Верецький, Воловецький, Торунський та Яблуницький. Через них прокладено основні залізничні та автотранспортні магістралі.

Гостиницы, отели, коттеджи в Карпатах

У верхів'ях Ужа та Сяна на висоті 889 м знаходиться Ужокський перевал, через який проходить залізниця та шосе, яке з'єднує Ужгород та Самбір. Перевал поділяє Львівську та Закарпатську область.

Воловецкий перевалВерецький перевал розташований на стику Закарпатської та Львівської областей, знаходиться на вододілі річок Стрий та Латориця. З висоти 841 м відкривається чудова панорама гірських хребтів, яку, щоправда, псує нафтопровід «Дружба». На перевал круто піднімається шосе з Мукачева до Стрия. Це найбільш жвавий перевал. Верецький перевал – священне місце для будь-якого угорця-патріота. Саме через цей перевал племена угорців у 989 році під проводом Арпада прийшли в Європу і влаштувалися в Паннонії (Тисо-Дунайської низовини).

Поруч із ним знаходиться Середній Верецький перевал, який проходить на висоті 839 м через Верховинський хребет та служить кордоном для Закарпаття та Львівщини.
Скотарский перевалЦілою серією довгих тунелів перетинає залізниця Мукачево – Стрий вододіл Вічі та Опір на висоті 974 м – Воловецький, Скотарський чи Бескидський перевал. На жаль, автошлях з Воловця до Славського сильно розбитий, легковою машиною там не проїхати.

Далі на схід, у міжріччі Річки та Мизунки, на висоті 930,5 м розташований Туринський перевал або його ще називають Вишківським перевалом. Через нього проходить дорога Долина-Хуст. Тут чудову природу та самобутність місця псує газопровід та турбаза. Знаходиться між Вододілом та Горганами.
Яблуницкий перевалНа вододілі Чорної Тиси та Пруту лежить Яблуницький перевал або Ясинівський (931 м). Є низькою ділянкою Яблуницького хребта у Горганах. Через Яблуницький перевал проходить шосе, яке пов'язує Закарпаття із Прикарпаттям. Поруч розташоване селище Яблуниця – там є лижні траси, витяги, готелі, бази відпочинку та інші ознаки цивілізації. На самому перевалі (зупинка Беркут) знаходиться гарний сувенірний ринок. Є готель "Беркут" - але він закритий, працює лише кафе. 
До перевалів, які перетинають Покутсько-Буковинські Карпати, належать: перевал Шурдін – проходить через хребет Ракова на висоті 1173 м. Шосе сполучає населені пункти Берегомет та Селятин. Перевал Нємчич знаходиться на Вододілі Черемоша та Виженки, він несе на своїх вершинах трасу Чернівці-Вижниця-Путила. А неподалік, у с.Віженка, знаходиться санаторій та будинок відпочинку «Зелені холми».
Буковецький
Розташований по трасі Верховина – Косів. За селом Криворівня дорога круто піднімається нагору, до позначки 835 метрів. За перевалом розпочинається село Буковець. Дорога тут вузька та звивиста. З перевалу відкривається чудовий краєвид на села Криворівня та Буковець, навколишні гори.
Кривопольський
Розташований по трасі Ворохта - Верховина. Висота 1013 метрів. Відкривається краєвид на Чорногірський хребет.
Статистика
Copyright © 2002 - 2024 "ASINFO"
Материали та фото захищені авторським правом. Використання материалів без дозволу авторів заборонено.